Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filc techniczny jest wyrobem włókienniczym, otrzymywanym przez spilśnienie i prasowanie włókien wełnianych, niekiedy również z dodatkiem sierści, włókien bawełnianych lub wiskozowych (w ilości nie przekraczającej 30%). Filc techniczny cechuje się dobrymi właściwościami dźwiękochłonnymi i ciepłochłonnymi. 

Filc szary jego głównym przeznaczeniem jest produkcja uszczelek, wykonywanie izolacji dźwiękowych i termicznych, produkcja elementów tłumiących drgania, jest doskonałym materiałem do smarowania dzięki bardzo dobrej chłonności cieczy, ale również doskonałym materiałem filtrującym (zabezpieczenie przed pyłem).

Filc biały stosowany jest w wielu gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo, hutnictwo, przemysł obuwniczy, meblarski i inne.

Forma handlowa

- belki o szer. 1500-2000 mm

- płyty o wymiarach 1000x1000mm

- grubości filcu: 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 18mm, 20mm.